Кафедра фінансів та менеджменту

кнопка_новиникнопка_склад_кафедрикнопка_про_спеціальність
кнопка_кращі_студентикнопка_випускникикнопка_працевлаштування

Кафедра фінансів та менеджменту

Стратегічною метою кафедри є забезпечення якісної підготовки фахівців з фінансів та менеджменту, озброєних новітніми методами і технологіями управління, наділених лідерськими і творчими здібностями, здатних вирішувати складні управлінські проблеми і досягати успіху в мінливому ринковому середовищі.

Для досягнення цієї мети колектив кафедри вважає за доцільне продовжити стратегію поєднання загальноекономічної та управлінської підготовки студентів зі спеціалізованими модулями, що враховують регіональні особливості та потреби. Такий підхід дозволяє гнучко реагувати на зміни ринку освітньо-професійних послуг та надає широкі можливості для працевлаштування випускників, підвищує їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

Актуальність освітньої діяльності Кіровоградського інституту розвитку людини підготовки фахівців-менеджерів та фінансистів підтверджується рішеннями щорічних круглих столів та семінарів із проблем та перспектив підготовки фінансистів, менеджерів організацій і адміністрування для регіону, які проводяться за участю керівників обласних та міських галузевих управлінь, керівників та провідних фахівців підприємств.

Науково-педагогічний склад кафедри:


Черненко Олександр Володимирович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

Черненко Олександр Володимирович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

Черненко Олександр Володимирович, завідувач, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук

У 2007 р. закінчив Кіровоградський професійно-технічний навчальний заклад «Навчальний центр Освіта-2», де здобув робітничу професію «Оператор комп’ютерного набору».

У 2008 р. закінчив Кіровоградський інститут розвитку людини «Україна», де здобув професію «Менеджер організацій», освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр.

У 2010 р. закінчив Державну льотну академію України, де здобув професію менеджера за спеціальністю «Управління інноваційною діяльністю», освітньо-кваліфікаційного рівня магістр.

У 2014 р. закінчив аспірантуру Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету за спеціальністю «Теорія і методика професійної освіти».

У 2015 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Педагогічні умови професійної адаптації майбутніх менеджерів торгових організацій» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

З 2016 р. дійсний член громадської організації «Будинок вчених Кіровоградщини».

Керівник студентського наукового куртка.

Досвід науково-педагогічної діяльності 7 років.

Автор близько 30 наукових праць, із них: 8 навчально-методичних посібників, 9 фахових наукових статей з професійної педагогіки (2 з яких опубліковано за кордоном), 2 навчально-методичних рекомендацій, понад 12 статей у науково-практичних конференціях, ряд тез наукових конференцій.

Коло наукових інтересів: теорія і практика менеджменту, інноваційна діяльність підприємств, сучасні педагогічні технології, професійна адаптація молодих менеджерів.


Соменко Олена Олексіївна старший викладач

Соменко Олена Олексіївна, старший викладач

Закінчила фізико-математичний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка за спеціальністю «Математика». Одержала кваліфікацію «Вчитель математики та економіки».

У 2013 р. закінчила магістратуру цього ж факультету, отримавши спеціальність «Викладач математики».

З 2013 року пошукувач кафедри математики Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка.

Працює над темою дисертаційного дослідження: «Система Sage як засіб розвитку пізнавальної активності майбутніх учителів математики».

Керівник студентського наукового куртка.

Секретар кафедри.

Досвід науково-педагогічної діяльності 4 роки.

Автор  12 наукових праць, із них 7 фахових наукових статей із методики викладання математики, ряд тез доповідей наукових конференцій.

Коло наукових інтересів: використання ІКТ у навчанні математики, інтеграція знань і вмінь студентів при вивченні математичних дисциплін.



Білоніг Ірина Сергіївна, старший викладач

Закінчила Одеський інститут народного господарства, за спеціальністю «Фінанси та кредит».

Із 2000 року працює старшим викладачем в Кіровоградському інституті розвитку людини.

Із 2012 року працює в Центральноукраїнському юридичному коледжі.

Керівник студентського наукового гуртка.

Автор близько 20 наукових праць, (з них 3 навчально-методичні посібники, ряд тез конференцій.

Коло наукових інтересів: фінанси підприємств, податкова система України.

 


Петренко Лариса Михайлівна, старший викладач

Петренко Лариса Михайлівна, старший викладач

У 2005 році отримала диплом бакалавра за спеціальність «Економіка підприємства»,

У 2006 році отримала диплом магістра за спеціальність «Фінанси».

У 2011 році закінчила аспірантуру Кіровоградського національного технічного  університету.

Здобувач КНТУ, працює над темою кандидатської дисертації «Корпоративне управління підприємствами в ринкових умовах господарювання».

Досвід науково-педагогічної діяльності 11 років.

Автор 9 фахових статей з економіки які опубліковано у періодичних наукових виданнях України, ряду тез доповідей наукових конференцій.

Коло наукових інтересів: корпоративне управління, інвестиційна діяльність.


 Остапенко Олена Володимирівна, старший викладач

Остапенко Олена Володимирівна, старший викладач

2008 р. закінчила Кіровоградський інститут розвитку людини Університету «Україна» за спеціальністю «Фінанси».

У 2008-2011 р. працювала на посаді бухгалтера у Кіровоградському інституті розвитку людини.

Із 2009 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини на посаді старшого викладача.

Із 2017 року працює в Центральноукраїнському юридичному коледжі.

Досвід науково-педагогічної діяльності 9 років.

Автор 12 наукових та науково-методичних праць.

Коло наукових інтересів: бухгалтерський облік, економіка підприємства.



Переверзєв Євген Вікторович, кандидат економічних наук, доцент

У 2006-2008р. закінчив Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім. М.П. Сая, де здобув  дипломи молодшого спеціаліста за спеціальностями: «Бухгалтерський облік», «Право».

У 2011 р. закінчив Кіровоградський Національний технічний університет, здобув диплом магістра за спеціальністю «Фінанси».

У 2014 р. закінчив аспірантуру Кіровоградського Національного технічного університету.

У 2015 р.  успішно захистив дисертацію на тему «Організація розрахунків та фінансування діяльності закордонних підрозділів суб’єктів господарювання» ПВНЗ «Європейський університет».

Із 2016 р. директор ПП «Освіта-медіа»: Укртехпостачвидав.

Досвід науково-педагогічної діяльності 6 років.

Автор понад 10 наукових і науково-методичних праць.

Коло наукових інтересів: облік і аудит на сільськогосподарських підприємствах.


Малаховський Юрій Віталійович, кандидат економічних наук, доцент

У 1984 р. закінчив Київський інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка за спеціальністю планування народного господарства.

У 2004 році присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук.

У 2006 році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічних наук та менеджменту.

Коло наукових інтересів: теоретико-методологічні засади управління національною економікою.

 

 

 

 


Спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримують диплом встановленого державного зразка із кваліфікацією бакалавра з фінансів і кредиту.

Фінансист здійснює фінансовий та банківський контроль за обігом грошових коштів, забезпеченням фінансової стабільності підприємства. Аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства. Бере участь у розробці інвестиційних програм, визначенні напрямів витрачання коштів, забезпеченні поточного фінансування. Здійснює взаємодію з різними структурами фінансового ринку по всіляких аспектах фінансової, кредитної і податкової діяльності.

Місцем професійної діяльності фінансиста можуть бути державні органи; банки, біржі, фінансові компанії, інвестиційні фонди, економічні і фінансові служби підприємств і організацій.

Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрямки і цілі такі:

  1. Фінансово-кредитна (кредит – позика, надання грошей або товарів у борг, на умовах повернення): розробка і використання різних систем обліку і витрат для оцінки витрат і доходів; складання фінансових кошторисів, розробка кредитних операцій і контроль за ними; планування фінансів; надання рекомендацій з операцій по нерухомості (продаж, купівля, злиття фірм).
  2. Податково-бюджетна (податок – вид платежу, що стягується державою з підприємств, організацій і населення; бюджет – кошторис доходів і витрат): розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету.
  3. Інвестиційна (капіталовкладення, спрямовані на підтримку і розширення капіталу). Інвестиції реалізуються шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і придбання цінних паперів.
  4. Нормативно-методична: розробка і впровадження систем фінансової і статистичної звітності; складання фінансових звітів.
  5. Страхова (система економічних стосунків, при яких за рахунок внесків підприємств і населення створюються страхові фонди, призначені для відшкодування збитків від стихійного лиха, надання допомоги громадянам або їхнім сім’ям), робота зі страховими документами.
  6. Зовнішньо-економічна: економіка й організація виробництва (робота в умовах постійної змінної економічної кон’юнктури).

В обов’язки фінансиста входить:

  • надавати висновки з аналізу фінансових документів;
  • проводити операції з нерухомістю і цінними паперами;
  • складати фінансові кошториси і звіти;
  • займатися біржовими операціями, оподаткуванням;
  • ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.

До програми навчання пропонується цикл фундаментальних, насамперед, економічних дисциплін: основи економічної теорії, макро- і мікроекономіки, фінанси, облік і аудит, гроші та кредит, а також цикл професійно-орієнтованих дисциплін, таких як фінансовий менеджмент, маркетинг, фінансове планування, бюджетна та податкова системи, банківські операції, міжнародні фінанси. Ви отримаєте гарну підготовку в області комп’ютерних технологій, ділової іноземної мови, господарського і трудового права та ін.

Випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовлені до роботи на таких посадах:

  • помічник керівника підприємства;
  • фінансовий менеджер;
  • економістів-фінансист в банківській установі;
  • консультант в апаратах органів державної влади;
  • технік із планування та обліку;
  • фінансовий аналітик;
  • бухгалтер;
  • фахівець із фінансово-економічної безпеки тощо.

 

Спеціальність «Менеджмент»

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини спеціальності «Менеджмент» отримують диплом встановленого державного зразка із кваліфікацією бакалавра з менеджменту і адміністрування.

Нині професія менеджера є найбільш популярною та поширеною в Україні. Менеджерами називають не тільки керівників фірм, а й начальників різноманітних підрозділів, торгових та рекламних агентів тощо. У зв’язку з цим перед юнаком чи дівчиною, що стоять на перепутті професійного вибору, виникає низка питань: «Хто ж такий менеджер?», «Менеджер – це посада чи професія?», «Керівник і менеджер – це одне і те ж, чи ні?».

Менеджер – це той, хто здійснює функції керування, тобто планує, організовує, мотивує та контролює діяльність працівників підприємства, оптимально використовує наявні ресурси для досягнення поставлених цілей із урахуванням змін зовнішнього та внутрішнього середовища. Менеджер у сучасному розумінні цього поняття – це фахівець, який має спеціальну економічну підготовку щодо управління підприємством в ринкових умовах господарювання.

Якщо ви мрієте опанувати кар’єру менеджера, приєднатись до інтелектуальної еліти і досягти успіху – не вагайтесь! Двері нашого інституту завжди для вас гостинно відкриті. Ми надамо вам можливість отримати високоякісні знання й уміння, притаманні сучасному менеджеру, забезпечимо всіма необхідними підручниками і навчально-методичними матеріалами, найсучаснішою комп’ютерної технікою та інформаційними технологіями. А якщо вам бракує часу чи коштів на переїзди до інституту – до ваших послуг щотижневі виїзди викладачів для надання консультацій за місцем проживання.

Ви зможете оволодіти знаннями й уміннями творчо оцінювати економічні процеси, основами ринкової економіки, економічною стратегією діяльності підприємств, уміннями приймати економічно обґрунтовані рішення, забезпечувати укладення та реалізацію контрактів, здійснювати управління трудовим колективом, здібністю до ділового активного спілкування, підприємництва та комерційної діяльності.

Після закінчення курсу навчання ви одержите державний диплом, який дасть вам змогу обіймати керівні посади в організаціях і на підприємствах різних форм власності.

До програми навчання менеджерів пропонується цикл економічних дисциплін: основи економічної теорії, економіка підприємства, економіка праці, міжнародна економіка, а також цикл професійно-орієнтованих дисциплін, таких як: операційний менеджмент, маркетинг, управління якістю, адміністративний менеджмент, управління персоналом, конфліктологія, маркетингова товарна політика. Ви отримаєте гарну підготовку в області комп’ютерних технологій, ділової іноземної мови тощо.

Якщо ви любите експериментувати, заглиблюватись у науку, маєте бажання продовжити своє навчання і здійснити наукову кар’єру, – ми надамо вам можливість займатись науково-дослідницькою діяльністю у студентському науковому товаристві, наукових гуртках, проблемних групах.

Випускники спеціальності «Менеджмент» підготовлені до роботи на посадах керівників низового рівня:

  • помічник керівника підприємства;
  • офіс-менеджер;
  • адміністратор;
  • інспектор з контролю якості продукції;
  • організатор виробництва;
  • начальник відділу маркетингу, реклами та збуту продукції;
  • торговий представник;
  • консультант в апаратах органів державної влади;
  • техніків із планування та обліку;
  • фахівців із фінансово-економічної безпеки тощо.

Метки: , , , , , , , , , , , , , , . Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.