Кафедра “Здоров’я людини”

кнопка_новиникнопка_склад_кафедрикнопка_про_спеціальність
кнопка_кращі_студентикнопка_випускникикнопка_працевлаштування

 Інформація про діяльність кафедри:

Кафедра Здоров’я людини, фізичного виховання і спорту готує фахівців з напряму «Здоров’я людини» («Фізична реабілітація»), які після закінчення ВНЗ можуть працювати:

 • реабілітологом;
 • методистом з фізичної культури;
 • інструктором з оздоровчо-масової роботи на виробництві чи за місцем проживання;
 • фахівцем з експлуатації спортивних споруд;
 • працівником державних та громадських органів управління фізичною культурою;
 • працівником спортивних клубів, оздоровчих таборів;
 • інструктором (методистом) з фізичної реабілітації у дошкільних навчальних закладах, школах-інтернатах, дитячих будинках, навчально-реабілітаційних центрах,  профілакторіях та інших закладах, специфіка діяльності яких пов’язана з фізичною реабілітацією.

Студенти – реабілітологи мають можливість ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО КИЇВСЬКОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ, пройшовши навчання з лікувального масажу.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України №176 від 29.03.2011 р. ФАХІВЕЦЬ З ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ СЕСТРОЮ МЕДИЧНОЮ З МАСАЖУ ТА ІНСТРУКТОРОМ З ЛІКУВАЛЬНОЇ ФІЗКУЛЬТУРИ!

Навчальні та виробничі практики студентів проходять на базах якісно оснащених кращих медичних та реабілітаційних установ: лікарні Святого Луки, міських клінічних лікарень, обласного центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Добруджа», госпіталя інвалідів Вітчизняної війни, санаторія «Гусарське урочище» та низки інших реабілітаційних закладів.

Кадровий склад:


Чурпій Костянтин Леонідович – завідувач кафедри, доцент кафедри,  кандидат медичних наук

У 1972 році закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут

У 2001 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата  медичних наук, тема дисертації «Особливості і тактика лікування механічної жовтяниці»

Коло наукових інтересів: фізична реабілітація  при хірургічних захворюваннях , реабілітація хворих після хірургічних втручань. Організація діяльності реабілітаційних закладів.

Є автором близько 100 друкованих матеріалів, має навчально-методичні посібники зі спеціальності.

 

 

 


Clipboard01

Осадчий Олександр Юрійович –  доцент, кандидат наук фізичного виховання та спорту, спеціалізація «Фізична реабілітація»

У 1995 році закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка та отримав кваліфікацію вчителя фізичного виховання. У 1997 – 1998 роках отримав диплом факультету другої професії Кіровоградського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, набув спеціальність масажиста (класичний, лікувальний, спортивний) та спеціальність інструктор-методист з важкої атлетики. У 1998 – 2006 роках працював у спортивно-оздоровчому комплексі «Хвиля майбутнього» (“WAVE OF FUTURE”), Ізраїль. У 2007-2014 роках виконував обов’язки керівника спортивно-оздоровчого комплексу «Самсон», м. Кіровоград, Україна.

У 2012 році закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України та отримав повну вищу освіту за спеціальністю 24.00.03 «Фізична реабілітація» (здобув кваліфікацію викладача фізичного виховання, спеціаліста з фізичної реабілітації). У 2014 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата наук фізичного виховання і спорту зі спеціальності фізична реабілітація (диплом кандидата наук Національного університету фізичного виховання і спорту України). З 2014 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини на посаді доцента, очолює кафедру «Здоров’я людини, фізичного виховання та спорту».

Є автором навчально-методичних посібників зі спеціальності. Постійно займається науково-дослідницькою діяльністю, виконує розробку тренувально- оздоровчих програм та курсів, приймає участь у професійних конференціях та семінарах в Україні та за кордоном.

Є автором 7 наукових праць.

 Коло наукових інтересів: організація роботи навчально-реабілітаційних центрів,  профілакторіїв, специфіка діяльності яких пов’язана з фізичною реабілітацією; розробка  реабілітаційно-оздоровчих програм.


Вареник Олена Анатоліївна– старший викладач кафедри

Вареник Олена Анатоліївна– старший викладач кафедри

У 2003 році закінчила Кіровоградський медичний коледж, спеціальність «Акушерство». У 2006 році закінчила Міжнародну академію управління персоналом, спеціальність « Менеджер медицини та фармації»

Коло наукових інтересів: «Репродуктивне здоров’я та планування сім’ї різних вікових груп населення».

 

 

 

 

 

 


Колос Олена Юріївна – доцент кафедри, кандидат хімічних наук

У 1996 році закінчила Дніпропетровський державний університет, спеціальність хімія.

В 2000 році закінчила аспірантуру в Українському державному хіміко-технологічному університеті, спеціальність –аналітична хімія,тема дисертації-«Умови потенціометричного, фотометричного визначення активного хлору».

З 2008 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини на посаді доцента кафедри.

Коло наукових інтересів: Дослідження факторів навколишнього середовища.

Є автором навчально-методичних посібників зі спеціальності. Постійно займається науково-дослідницькою діяльністю, займається розробкою тренувально-оздоровчих програм та курсів, приймає участь у професійних конференціях та семінарах.


поцилуйко чувак ворд прес

Поцілуйко Ігор Іванович, старший викладач, магістр фізичного виховання, кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу, кандидат у майстри спорту з важкої атлетики.

Нагороди:Подяка Кіровоградського інституту розвитку людини Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»; призер всеукраїнських змагань з важкої атлетики та пауерліфтингу.

Друковані праці: 10 наукових статей у фахових виданнях з проблем забезпечення силової підготовки на різних етапах тренувань у силових видах спорту.

Коло наукових інтересів: науково-методичне забезпечення силової підготовки на різних етапах тренувань у силових видах спорту, теорія та методика фізичного виховання і спорту.

 

 

 


Срібнаimage002.jpg

Срібна Оксана Володимирівна, старший викладач

 

У 2005 році закінчила Кіровоградський базовий медичний коледж ім.Є.Й.Мухіна, спеціальність «Сестринська справа», диплом з відзнакою.

У 2009 році закінчила   Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, базова вища освіта, кваліфікація бакалавр педагогічної освіти, практичний психолог в закладах освіти. Диплом з відзнакою.

У 2010 році Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького, магістр практичної психології. Диплом з відзнакою.

Є автором 10 наукових статей ( 5 із них ВАК)

Коло наукових інтересів: практична психологія.

 


фото Сябренко

Сябренко Геннадій Петрович, доцент кафедри, кандидат медичних наук

У 1997 році закінчив   Запорізький державний медичний університет, вища освіта, кваліфікація лікаря-педіатра.

У 2010 році Рішенням спеціалізованої вченої ради Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності медична психологія.

Коло наукових інтересів: медична психологія

 

 

 


ФотоШевчук1

Шевчук Олександр Миколайович, доцент кафедри, кандидат медичних наук

У 1998 році закінчив   Українську медичну стоматологічну академію, вища освіта, кваліфікація лікаря.

У 2012 році Рішенням атестаційної колегії Вінницького національного медичного університету ім..М.І.Пирогова МОЗ України присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності хірургія.

Коло наукових інтересів: абдомінальна хірургія

 

 

 

 

 


Шостак

Шостак Ігор Олександрович, старший викладач

У 2007 році закінчив   Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, вища освіта, кваліфікація магістра педагогічної освіти, викладача фізичної культури.

Є автором 20 наукових статей ( 10 із них ВАК, 1 міжнародна)

Коло наукових інтересів: культура здоров’я студентської молоді


Наукову діяльність кафедра спрямовує на дослідження проблем адаптації, розробляє програми зміцнення здоров’я засобами фізичної, психологічної та соціальної реабілітації. Одним із основих напрямів роботи кафедри є інклюзивна освіта та шляхи її реалізації у середніх і вищих навчальних закладах. Співробітники  кафедри здоров’я людини, фізичного виховання і спорту надають науково-методичну допомогу загальноосвітнім навчальним закладам Кіровоградського регіону з питань валеодіагностики та комплексної реабілітації дітей з особливими потребами.


Інформація про спеціальність

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини спеціальності “Здоров’я людини, фізичне виховання і спорт” отримують диплом державного зразка із кваліфікацією спеціаліста з фізичної реабілітації.

Фахівець у галузі фізичної реабілітації повинен бути підготовленим для відновлюваної, лікувальної, реабілітаційної роботи у лікувально-профілактичних, санаторно-курортних, спеціалізованих медичних, спортивних  установах, реабілітаційних центрах. Після закінчення ВНЗ студенти можуть працювати:

 • реабілітологом;
 • методистом з фізичної культури;
 • інструктором з оздоровчо-масової роботи на виробництві чи за місцем проживання;
 • фахівцем з експлуатації спортивних споруд;
 • працівником державних та громадських органів управління фізичною культурою;
 • працівником спортивних клубів, оздоровчих таборів;
 • інструктором (методистом) з фізичної реабілітації у дошкільних навчальних закладах, школах-інтернатах, дитячих будинках, навчально-реабілітаційних центрах,  профілакторіях та інших закладах, специфіка діяльності яких пов’язана з фізичною реабілітацією.

В інституті працюють висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти, серед яких кандидати наук, доценти.

Навчальний процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам, із залученням новітніх методик.

Студенти мають можливість працювати у комп’ютерних класах, опановувати найсучасніші програмні продукти, що сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців.

Для студентів інституту, які навчаються за спеціальністю “Здоров’я людини, фізичного виховання і спорту”, викладається комплекс професійно орієнтованих дисциплін, серед яких:

 • Загальна теорія здоров’я;
 • Вікова анатомія;
 • Фізіологія людини;
 • Основи медичних знань;
 • Основи фізичної реабілітації;
 • Теорія та методика реабілітаційної роботи;
 • Основи загальної та спеціальної патології;
 • Методика занять у спеціальних медичних групах;
 • Основи ЛФК;
 • Сучасні оздоровчі фітнес технології;
 • Лікарсько-педагогічний контроль у фізичній реабілітації;
 • Курортологія;
 • Масаж лікувальний;
 • Організація та методика оздоровчо-рекреаційної роботи;
фото_1

Практичне заняття з масажу

Приготування студентами фіточаїв

Приготування студентами фіточаїв

фото_3

Наші студенти на тренуваннях.

Наші студенти на тренуваннях.

фото 5

Відпрацювання навичок надання першої медичної допомоги

Відпрацювання навичок надання першої медичної допомоги

 

Метки: . Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии запрещены.