Інформація про спеціальність “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа”
Фахівцеві в галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи відводиться особливе місце в системі ринкових і виробничих відносин. Його соціальна роль та професійне призначення визначаються необхідністю дотримання чіткого планування, ведення того чи іншого виду господарювання, налагодження комунікаційних зв’язків із партнерами регіонального та міжрегіонального рівня.
Майбутній фахівець-документознавець у змозі розробити, впровадити та забезпечити функціонування єдиного в організації технологічного процесу документування й роботи з документною інформацією на основі використання сучасних автоматизованих технологій.
Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» належить до гуманітарного напряму підготовки. Головний акцент зроблено на управлінні інформацією в документно-інформаційних системах, методах аналізу і оцінки документальних потоків, технологіях і методиці збирання та обробки інформаційних потоків, пошуку інформації; аналізу й узагальненню отриманого матеріалу.
Випускники спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” працюють за посадами фахівця у сфері документної комунікації (архіви, музеї, бібліотеки, інформаційні центри тощо), фахівець в установах, пов’язаних з інформаційною діяльністю, менеджер державних органів управління.
Фахівець з інформаційної, бібліотечної та архівної справи може займати такі посади:
- керівник апарату місцевих органів державної влади (завідувач відділу, завідувач сектора апарату);
- керівник функціонального підрозділу;
- керівник адміністративного підрозділу (завідувач секретаріату, завідувач канцелярії);
- керівник підрозділу кадрів і трудових відносин (начальник відділу кадрів);
- директор малого підприємства (у сфері інформаційної діяльності);
- менеджер інформації, менеджер з добору, забезпечення і використання персоналу);
- фахівець у галузі бібліотечної справи;
- референт;
- музеєзнавець;
- архівознавець;
- менеджер з реклами;
- організатор справочинства.