Кафедра документознавства та інформаційної діяльності

кнопка_новиникнопка_склад_кафедрикнопка_про_спеціальність
кнопка_кращі_студентикнопка_випускникикнопка_працевлаштування

Інформація про кафедру документознавства та інформаційної діяльності

Документознавство та інформаційну діяльність вважають одними з найцікавіших спеціальностей на сучасному ринку праці. Їхня підготовка здійснюється на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності. Кафедра є випускаючою для спеціальностей «Видавнича справа і редагування» за напрямом «Журналістика» та «Документознавство та інформаційна діяльність» і забезпечує підготовку фахівців за такими освітніми рівнями: бакалавр (4 роки), спеціаліст (5 років).

До складу кафедри належать висококваліфіковані викладачі, які мають великий досвід підготовки спеціалістів.


Склад кафедри:

 

Кравченко Олена Вікторівна, кандидат філологічних наук

У 2004 році закінчила філологічний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Українська мова та література, англійська мова та зарубіжна література», магістратуру Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача української мови та літератури.

Закінчила аспірантуру при Кіровоградському державному університеті імені Володимира Винниченка, у 2009 році захистила  дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата філологічних наук на тему: «Мовно-філософські аспекти вербалізації часу і простору в історичних романах Павла Загребельного».

Із 2004 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини (2004-2005 роки – на посаді викладача, 2005-2009 роки – на посаді старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, 2009-2011 роки – на посаді заступника директора з міжнародних зв’язків, із 2012 року – на посаді начальника відділу науки, міжнародних зв’язків та за суміщенням – доцента кафедри видавничої справи та редагування. Із 2013 року очолює кафедру видавничої справи, документознавства та інформаційної діяльності

Є автором понад 40 одноосібних публікацій, навчально-методичних посібників з англійської мови для студентів немовних факультетів, співавтором монографії, брала участь у наукових семінарах (Україна, Польща, Болгарія, Російська Федерація).

Наукові інтереси: лінгвосинергетика, когнітивна лінгвістика, психолінгвістика, лінгвоконцептологія, теорія дискурсу.


image005

Мильніченко Наталя Олександрівна,  старший викладач

У 2002 р. закінчила філологічний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, здобувши спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література». Паралельно з навчанням на 5 курсі філологічного факультету з 2001 р. навчалася у магістратурі КДПУ імені Володимира Винниченка, яку закінчила у 2002 році, отримавши фах «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література» й здобувши кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача української мови та літератури.Із 2002 р. працює у Кіровоградському інституті розвитку людини на посадах викладача і старшого викладача. У 2007 р. закінчила аспірантуру при Кіровоградському імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Українська література». У 2012 р. було присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

З 2014 року працює у Центральноукраїнському юридичному коледжі.

Наукові інтереси: українська історична проза.


4astakova

Частакова Надія Сергіївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи, документознавства та інформаційної діяльності Кіровоградського інституту розвитку людини, член Національної спілки письменників України

Народилась 27 лютого 1987 року в м.Світловодськ, що на Кіровоградщині.

2009 року закінчила факультет філології та журналістики КДПУ імені В.Винниченка і вступила до аспірантури при цьому ж виші.

2012 року захистила кандидатську дисертацію «Літературно-критичні і культурологічні концепції у науковій творчості Івана Дзюби».

З того часу і до вересня 2016р. працювала на посаді старшого викладача Кіровоградського інституту розвитку людини, з вересня 2016р. – переведена на посаду доцента. За сумісництвом викладає літературну творчість у МАН, що діє при облкомплексі «Гімназія-інтернат-школа мистецтв».

Автор 20 праць з актуальних проблем сучасної філології.

Коло наукових інтересів: аналіз художнього твору, література ХХ століття, літературна освіта, естетика модернізму, поезія французького символізму, проблема елітарності української літератури і культури.

Наукові інтереси: захоплюється фотографією й живописом. Вільний час присвячує читанню, самовдосконаленню, подорожуванню і краєзнавствчому туризму.


Соменко Олена Олексіївна старший викладач

Соменко Олена Олексіївна, старший викладач

Закінчила фізико-математичний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка за спеціальністю «Математика».

Одержала кваліфікацію «Вчитель математики та економіки».

Закінчила магістратуру цього ж факультету, отримавши спеціальність «Викладач математики».

Працює над темою дисертаційного дослідження «Система Sage як засіб розвитку пізнавальної активності майбутніх учителів математики».

Досвід науково-педагогічної діяльності 2 роки. Має 5 наукових праць.

З 2013 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини та з 2016 року старшим викладачем Центральноукраїнського юридичного коледжу.

Коло наукових інтересів: використання ІКТ у навчанні математики, інтеграція знань і вмінь студентів при вивченні математичних дисциплін.

Наукові інтереси: програмування.


image013

Бондар Галина Григорівна, старший викладач кафедри

У 1995 році закінчила повний курс факультету іноземних мов Кіровоградського державного педагогічного інституту імені Володимира Винниченка, отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Німецька та англійська мови». Після закінчення інституту було присвоєно кваліфікацію вчи­теля німецької та англійської мов. З серпня 1995 року до серпня 2001 року працювала асистентом кафедри германської філології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.К. Винниченка на факультеті іноземних мов. З вересня 2002 року до вересня 2006 року – викладач німецької мови, а з вересня 2006 року до серпня 2007 року – декан підготовчого відділення Кіровоградської філії «Відкритий Міжнародний Університет розвитку людини «Україна». З вересня 2007 року до серпня 2014 року працювала викладачем німецької та англійської мов кафедри германської філології ПВНЗ Соціально-педагогічний інститут «Педагогічна Академія» м. Кіровоград. З вересня 2014 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини на посаді старшого викладача кафедри видавничої справи, документознавства та інформаційної діяльності.

Є автором понад 15 публікацій, навчально-методичних посібників з англійської та німецької мов для студентів мовних і немовних факультетів, брала участь у наукових семінарах та науково-практичих конференціях.

Наукові інтереси: когнітивна лінгвістика, психолінгвістика, теорія дискурсу.


Інформація про спеціальність “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа”

Спеціалісту в галузі документознавства та інформаційної діяльності відводиться особливе місце в системі ринкових і виробничих відносин. Його соціальна роль та професійне призначення визначаються необхідністю дотримання чіткого планування, ведення того чи іншого виду господарювання, налагодження комунікаційних зв’язків із партнерами регіонального та міжрегіонального рівня.

Майбутній фахівець-документознавець у змозі розробити, впровадити та забезпечити функціонування єдиного в організації технологічного процесу документування й роботи з документною інформацією на основі використання сучасних автоматизованих технологій.

Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» належить до гуманітарного напряму підготовки. Головний акцент зроблено на управлінні інформацією в документно-інформаційних системах, методах аналізу і оцінки документальних потоків, технологіях і методиці збирання та обробки інформаційних потоків, пошуку інформації; аналізу й узагальненню отриманого матеріалу.

Навчання за спеціальністю “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” передбачає:

  • високоякісну освіту та міжнародне визнання;
  • поглиблене вивчення іноземних мов;
  • належну комп’ютерну підготовку;
  • працевлаштування гарантується існуванням інформаційно-аналітичних підрозділів у всіх установах та на підприємствах.

Професійна діяльність фахівця на первинних посадах буде полягати у:
– виконанні спеціальних функцій, пов’язаних із розробкою та впровадженням технологічних процесів документування, роботи з документами й інформацією, організацією інформаційної діяльності;
– вирішенні стереотипних, діагностичних задач із документознавства та інформаційної діяльності;
– прийнятті оперативних рішень у межах своєї компетенції та функціональної підготовки.

ТЕРМІН НАВЧАННЯ:

Денна форма навчання – Бакалавр – 4 роки
Заочна фома навчання – Бакалавр – 4 роки

Де і ким може працювати випускник

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна» спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” отримують диплом встановленого зразка із кваліфікацією бакалавра з інформаційної, бібліотечної та архівної справи, менеджера органів державної влади та управління.

Фахівець з інформаційної, бібліотечної та архівної справи може займати такі посади:

  • керівник апарату місцевих органів державної влади (завідувач відділу, завідувач сектора апарату);
  • керівник функціонального підрозділу;
  • керівник адміністративного підрозділу (завідувач секретаріату, завідувач канцелярії);
  • керівник підрозділу кадрів і трудових відносин (начальник відділу кадрів);
  • директор малого підприємства (у сфері інформаційної діяльності);
  • менеджер інформації, менеджер з добору, забезпечення і використання персоналу);
  • фахівець у галузі бібліотечної справи;
  • референт;
  • музеєзнавець;
  • архівознавець;
  • менеджер з реклами;
  • організатор справочинства.

Інформація про спеціальність “Журналістика”

Фахівець у галузі журналістики повинен бути підготовленим для редакційно-видавничої, творчої, організаторської та виробничо-технічної роботи у соціально-політичних, виробничих та економічних структурах суспільства, що здійснюють журналістську,  видавничу, інформаційну і рекламну діяльність на посадах коректора, молодшого редактора, редактора, редактора-організатора, референта, керівників різних рівнів, співробітника органів масової комунікації, науково-технічної інформації, маркетингової служби, працівника видавничих структур будь-якої форми власності, бібліотечних та науково-дослідних установ відповідного профілю, системи управління книговидавничої галузі.

В інституті працюють висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти, серед яких – кандидати наук, доценти.

Навчальний процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам, із залученням новітніх методик.

Студенти мають можливість працювати у комп’ютерних класах, опановувати найсучасніші програмні продукти, що сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців.

Випускники мають право працювати у видавництвах, друкарнях, редакційно-видавничих відділах установ, науково-дослідних інститутах, професійних організаціях (виготовлення інформаційної продукції, редагування та підготовка до друку матеріалів), у засобах масової інформації, тощо на таких посадах:

  • коректора; молодшого редактора, редактора;
  • редактора-організатора; референта; літературного редактора;
  • менеджера у сфері видавничої справи друкованих ЗМІ;
  • експерта з питань видавничої діяльності та редагування;
  • співробітника органів масової комунікації, науково-технічної інформації, маркетингової служби;
  • працівника видавничих структур будь-якої форми власності;
  • працівника бібліотечних та науково-дослідних установ відповідного профілю;
  • начальника відділу (у видавництві, друкованих ЗМІ);
  • працівника системи менеджменту книговидавничої галузі.

Для студентів інституту, які навчаються за спеціальністю “Журналістика”, викладається комплекс професійно орієнтованих дисциплін, серед яких:

  • Авторське право;
  • Видавнича справа та редагування;
  • Електронні видання та Інтернет;
  • Історія видавничої справи;
  • Організація і економіка видавничої справи;
  • Основи редакторської майстерності, основи теорії і практики журналістики;
  • Поліграфія;
  • Правові основи ЗМІ;
  • Теорія та практика масової комунікації;
  • Технічне редагування, макетування та верстка;
  • Газетна журналістика;
  • Журналістське розслідування.
Студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» на святкуванні Дня міста

Студенти на святкуванні Дня міста

Після вручення дипломів бакалавра

Після вручення дипломів бакалавра

Студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» після захисту дипломних робіт

Після захисту дипломних робіт

Під час захисту дипломної роботи

Під час захисту дипломної роботи

Студентка третього курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Мілана-Анастасія Панченко у літній школі газети «День» (м. Київ)

Студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування» Мілана-Анастасія Панченко у літній школі газети «День» (м. Київ)

Студенти третього курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Оксана Мицикова і Олена Щербина під час роботи на радіо (КОДТРК)

Студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» Оксана Мицикова і Олена Щербина під час роботи на радіо (КОДТРК)

Студентка третього курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Мілана-Анастасія Панченко під час проходження тренінгу щодо антикорупційної діяльності у медіа (м. Одеса)

Студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування» Мілана-Анастасія Панченко під час проходження тренінгу щодо антикорупційної діяльності у медіа (м. Одеса)

 

“ДОКУМЕНТОЗНАВСТВО ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ”

«ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА РЕДАГУВАННЯ»

 

Кафедра “Правознавства”

кнопка_склад_кафедрикнопка_про_спеціальність
кнопка_кращі_студентикнопка_випускникикнопка_працевлаштування
 

 

Інформація про діяльність кафедри правознавства

Спеціальність «Правознавство» відіграє важливу роль в становленні, розвитку та функціонуванні державотворчих процесів в Україні. Підготовку фахівців у галузі  юриспруденції здійснює кафедра правознавства, що є однією з провідних в Кіровоградському інституті розвитку людини. Кафедра є випускаючою для спеціальності «Правознавство» за напрямом «Право» і забезпечуює підготовку фахівців за такими освітніми рівнями: бакалавр (4 роки).

До складу кафедри належать висококваліфіковані викладачі, які мають великий досвід підготовки спеціалістів.

Склад кафедри:


Жила Олександр Владиславович - завідувач кафедри, кандидат юридичних наук

Жила Олександр Владиславович – завідувач кафедри, кандидат юридичних наук

У 2005 році закінчив факультет податкової міліції Національної академії державної податкової служби України (м. Ірпінь) за спеціальністю „Правознавство”.

З 2005 року працював на різних посадах УПМ ДПА в Кіровоградській області. З 2009 року – працював на посаді кафедри цивільного права та процесу, факультету підготовки фахівців громадської безпеки Кіровоградського юридичного інституту ХНУВС.

У 2009 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 „Цивільне право і процес; сімейне право; міжнародне приватне право на тему „Відшкодування шкоди, завданої незаконними рішення, діями чи бездіяльністю службових осіб органів ДПС України”.

Має понад 25 опублікованих наукових праць.

Наукові інтереси – цивільне право, сімейне право.


Ткаченко Ірина Миколаївна, старший викладач, аспірант

У 2005 році закінчила Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури Національної Юридичної Академії України ім. Я.Мудрого.

З 2005 по 2008 роки працювала в органах прокуратури.

У 2013 році закінчила аспірантуру Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

З 2008 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини.

Є автором понад 20 одноосібних публікацій, навчально-методичних посібників з кримінального права для студентів юридичних факультетів, брала участь у наукових семінарах.

Наукові інтереси: кримінальне право, криміналістика, кримінологія.



Мороз Станіслав Станіславович - начальник відділу ліцензування та акредитації та старший викладач.

Мороз Станіслав Станіславович
начальник відділу ліцензування та акредитації та старший викладач

У 2008 році закінчив  Юридичну академію за спеціальністю «Правознавство»  та здобув кваліфікацію – спеціаліст-юрист.

Мороз Станіслав Станіславович працює в Кіровоградському інституті розвитку людини з лютого 2008 року і по теперішній час на посаді начальника відділу ліцензування та акредитації та старшого викладача кафедри «Правознавства»

Наукові інтереси:  Дослідження новел в кримінальному процесі, дослідження становлення правової держави в роки поневолень України (1610-1917 р.р.)

 

 

 

 


Трегубенко Марина Юріївна, старший викладач

Трегубенко Марина Юріївна, старший викладач

У 2012 році закінчила Київський університет права НАН України та здобула кваліфікацію юриста.

З лютого 2008 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини. На сьогодні обіймає посаду начальника відділу кадрів та старшого викладача кафедри правознавства.

Наукові інтереси: дослідження новел в конституційному та трудовому праві України.

 

 

 

 

 



Інформація про спеціальність «Правознавство»

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини спеціальності «Правознавство» отримують диплом державного зразка.

Фахівець в галузі права вміє:

  • тлумачити і застосовувати закони та інші нормативні акти;
  • кваліфікувати діяння за нормами чинного законодавства;
  • вчиняти правові дії та приймати по них рішення у відповідності до законодавства; складати та оформляти юридичні документи за різними галузями правознавства;
  • вчиняти процесуальні дії;
  • застосовує на практиці власні навики національного та міжнародного законодавства;
  • надавати консультації юридичним та фізичним суб’єктам щодо дотримання та застосування норм законодавства.

Фахівці в галузі права  можуть  займати наступні посади:

  • в установах юстиції: державна виконавча служба, управління юстиції, державний нотаріат, відділ реєстрації актів цивільного стану;
  • в органах судової системи,
  • в органах прокуратури, міліції, служби безпеки України;
  • органах виконавчої влади та місцевого самоврядування на посадах юристів та юрисконсультів;
  • приватних адвокатських та нотаріальних конторах,
  • займати посади юрисконсульта на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності;
  • інспектора митної, кадрової, податкової служби;
  • ведення власного бізнесу.

В інституті працюють висококваліфіковані та досвідчені спеціалісти, серед яких професори,  кандидати юридичних наук.

Навчальний процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам, з залученням новітніх методик.

Для студентів інституту, які навчаються за спеціальністю «Правознавство»  викладається комплекс професійно орієнтованих дисциплін, серед яких:

  • Теорія та історія держави і права;
  • Конституційне право України та зарубіжних країн;
  • Цивільне право і процес;
  • Господарське право і процес;
  • Кримінальне право і процес;
  • Трудове право;
  • Адміністративне право і процес;
  • Фінансове право;
  • Міжнародне право,
  • Житлове право;
  • Сімейне право;
  • Криміналістика;
  • Адвокатура України;
  • Нотаріат України;
  • Банківське право;
  • Митне право;
  • Податкове право та ін..

Студенти мають можливість працювати у комп’ютерних класах, опановувати найсучасніші програми, що сприяють підготовці висококваліфікованих фахівців в галузі юриспруденції.

Кафедра “Соціально-гуманітарних дисциплін”

кнопка_склад_кафедри

Кафедра “Соціально-гуманітарних дисциплін”

Кафедра соціально-економічних дисциплін є загальноінститутською та забезпечує викладання предметів соціально-економічного циклу («Історія України», «Історія української культури», «Філософія», «Філософія права», «Політологія», «Релігієзнавство», «Соціологія», «Логіка», «Інформаційне суспільство», «Екологія», «Психологія», «Конфліктологія», «Цивільний захист» та ін.) для студентів усіх напрямів підготовки (спеціальностей).


Склад кафедри:

Бабич

Бабич Оксана Володимирівна – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат географічних наук

У 2005 році закінчила природничо-географічний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за спеціальністю 7.010100 «Педагогіка і методика середньої освіти. Географія» та здобула кваліфікацію вчителя географії, біології, основ економіки основної і старшої школи, організатора краєзнавчо-туристичної роботи.

З 2009 по 2012 роки навчалась в аспірантурі Київського Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за спеціальністю «Економічна та соціальна географія».

У 2014 році захистила дисертацію на здобуття кандидата географічних наук зі спеціальності 11.00.02 – економічна та соціальна географія на тему: «Регіональна система розселення і збалансований розвиток регіону (суспільно-географічне дослідження на прикладі Кіровоградської області)».

У 2004 – 2005 рр. працювала вчителем географії та біології у приватному навчально-виховному об’єднанні «Дошкільний заклад – спеціалізована школа І–ІІІ ступенів «Школа Ор-Авнер» з поглибленим вивченням івриту та англійської мови»; 2005 – 2009 рр. старшим лаборантом кафедри географії та геоекології КДПУ ім. В. Винниченка.

Із 2012 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (2012-2014 роки – на посаді старшого викладача кафедри соціально-економічних дисциплін; 2014-2015 роки – на посаді доцента кафедри соціально-економічних дисциплін; з 2016 року – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін).

Є автором 16 наукових одноосібних публікацій у фахових виданнях України та періодичних виданнях інших держав.

Наукові інтереси: сучасні демографічні процеси в Україні та її регіонах, збалансований розвиток регіону, системи розселення населення, функціонально-територіальна організація системи розселення населення.



Сєдова Наталія Анатоліївна, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри

Начальник наукового відділу, старший викладач кафедри, член-кореспондент Міжнародної академії проблем людини в авіації та космонавтиці, академік Академії української служби порятунку.

У 1992 р. закінчила Кіровоградський педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна за спеціальністю «Музика і співи»» та здобула кваліфікацію вчителя музики та співів, концертмейстера.

Була здобувачем при Державній льотній академії України, у 2006 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: „Психологічні складові цільової моделі дошкільного навчання”.

Із 2005 р. працює в Кіровоградському інституті розвитку людини (2005-2007 рр. – на посаді заступника керівника-проректора з наукової роботи, з 2014 р. – на посаді начальника відділу науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків, за суміщенням – доцента кафедри соціально-економічних дисциплін.

Є автором понад 60 одноосібних публікацій, навчально-методичних посібників, співавтором монографії, брала участь у наукових семінарах (Україна, Словенія, Австрія, Білорусія, Російська Федерація).

Наукові інтереси: когнітивна психологія, нейролінгвістична психологія, геронтологія, психологія здоров’я, психологія екстремальних ситуацій.


Пупишева Валентина Яківна, старший викладач

У 1977 р. закінчила Уманський державний педагогічний інститут імені П.Г. Тичини за спеціальністю педагогіка та методика початкової освіти, присвоєно звання вчителя середньої школи.

Педагогічний стаж становить більше 30 років. Трудову діяльність розпочала у 1977 р., спочатку вчителем, потім заступником директора, директором школи №23 м.Кіровоград. Пізніше очолювала гуманітарний департамент Кіровоградської міської ради. З 2014 р. – директор Кіровоградського інституту розвитку людини. Стратегію розвитку ВУЗу вбачає у науковій роботі студентів і викладачів, у розвитку міжнародних зв’язків, у розширенні та збагаченні матеріальної бази закладу.

Має наукові статті, брала участь у науково-практичних конференціях.

 Наукові інтереси: політологія, культурологія.


 

Кафедра фінансів та менеджменту

кнопка_новиникнопка_склад_кафедрикнопка_про_спеціальність
кнопка_кращі_студентикнопка_випускникикнопка_працевлаштування

Кафедра фінансів та менеджменту

Стратегічною метою кафедри є забезпечення якісної підготовки фахівців з фінансів та менеджменту, озброєних новітніми методами і технологіями управління, наділених лідерськими і творчими здібностями, здатних вирішувати складні управлінські проблеми і досягати успіху в мінливому ринковому середовищі.

Для досягнення цієї мети колектив кафедри вважає за доцільне продовжити стратегію поєднання загальноекономічної та управлінської підготовки студентів зі спеціалізованими модулями, що враховують регіональні особливості та потреби. Такий підхід дозволяє гнучко реагувати на зміни ринку освітньо-професійних послуг та надає широкі можливості для працевлаштування випускників, підвищує їхню конкурентоспроможність на ринку праці.

Актуальність освітньої діяльності Кіровоградського інституту розвитку людини підготовки фахівців-менеджерів та фінансистів підтверджується рішеннями щорічних круглих столів та семінарів із проблем та перспектив підготовки фінансистів, менеджерів організацій і адміністрування для регіону, які проводяться за участю керівників обласних та міських галузевих управлінь, керівників та провідних фахівців підприємств.

Науково-педагогічний склад кафедри:


Черненко Олександр Володимирович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

Черненко Олександр Володимирович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

Черненко Олександр Володимирович, завідувач, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук

У 2007 р. закінчив Кіровоградський професійно-технічний навчальний заклад «Навчальний центр Освіта-2», де здобув робітничу професію «Оператор комп’ютерного набору».

У 2008 р. закінчив Кіровоградський інститут розвитку людини «Україна», де здобув професію «Менеджер організацій», освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр.

У 2010 р. закінчив Державну льотну академію України, де здобув професію менеджера за спеціальністю «Управління інноваційною діяльністю», освітньо-кваліфікаційного рівня магістр.

У 2014 р. закінчив аспірантуру Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету за спеціальністю «Теорія і методика професійної освіти».

У 2015 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Педагогічні умови професійної адаптації майбутніх менеджерів торгових організацій» зі спеціальності 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

З 2016 р. дійсний член громадської організації «Будинок вчених Кіровоградщини».

Керівник студентського наукового куртка.

Досвід науково-педагогічної діяльності 7 років.

Автор близько 30 наукових праць, із них: 8 навчально-методичних посібників, 9 фахових наукових статей з професійної педагогіки (2 з яких опубліковано за кордоном), 2 навчально-методичних рекомендацій, понад 12 статей у науково-практичних конференціях, ряд тез наукових конференцій.

Коло наукових інтересів: теорія і практика менеджменту, інноваційна діяльність підприємств, сучасні педагогічні технології, професійна адаптація молодих менеджерів.


Соменко Олена Олексіївна старший викладач

Соменко Олена Олексіївна, старший викладач

Закінчила фізико-математичний факультет Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка за спеціальністю «Математика». Одержала кваліфікацію «Вчитель математики та економіки».

У 2013 р. закінчила магістратуру цього ж факультету, отримавши спеціальність «Викладач математики».

З 2013 року пошукувач кафедри математики Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка.

Працює над темою дисертаційного дослідження: «Система Sage як засіб розвитку пізнавальної активності майбутніх учителів математики».

Керівник студентського наукового куртка.

Секретар кафедри.

Досвід науково-педагогічної діяльності 4 роки.

Автор  12 наукових праць, із них 7 фахових наукових статей із методики викладання математики, ряд тез доповідей наукових конференцій.

Коло наукових інтересів: використання ІКТ у навчанні математики, інтеграція знань і вмінь студентів при вивченні математичних дисциплін.



Білоніг Ірина Сергіївна, старший викладач

Закінчила Одеський інститут народного господарства, за спеціальністю «Фінанси та кредит».

Із 2000 року працює старшим викладачем в Кіровоградському інституті розвитку людини.

Із 2012 року працює в Центральноукраїнському юридичному коледжі.

Керівник студентського наукового гуртка.

Автор близько 20 наукових праць, (з них 3 навчально-методичні посібники, ряд тез конференцій.

Коло наукових інтересів: фінанси підприємств, податкова система України.

 


Петренко Лариса Михайлівна, старший викладач

Петренко Лариса Михайлівна, старший викладач

У 2005 році отримала диплом бакалавра за спеціальність «Економіка підприємства»,

У 2006 році отримала диплом магістра за спеціальність «Фінанси».

У 2011 році закінчила аспірантуру Кіровоградського національного технічного  університету.

Здобувач КНТУ, працює над темою кандидатської дисертації «Корпоративне управління підприємствами в ринкових умовах господарювання».

Досвід науково-педагогічної діяльності 11 років.

Автор 9 фахових статей з економіки які опубліковано у періодичних наукових виданнях України, ряду тез доповідей наукових конференцій.

Коло наукових інтересів: корпоративне управління, інвестиційна діяльність.


 Остапенко Олена Володимирівна, старший викладач

Остапенко Олена Володимирівна, старший викладач

2008 р. закінчила Кіровоградський інститут розвитку людини Університету «Україна» за спеціальністю «Фінанси».

У 2008-2011 р. працювала на посаді бухгалтера у Кіровоградському інституті розвитку людини.

Із 2009 року працює в Кіровоградському інституті розвитку людини на посаді старшого викладача.

Із 2017 року працює в Центральноукраїнському юридичному коледжі.

Досвід науково-педагогічної діяльності 9 років.

Автор 12 наукових та науково-методичних праць.

Коло наукових інтересів: бухгалтерський облік, економіка підприємства.



Переверзєв Євген Вікторович, кандидат економічних наук, доцент

У 2006-2008р. закінчив Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім. М.П. Сая, де здобув  дипломи молодшого спеціаліста за спеціальностями: «Бухгалтерський облік», «Право».

У 2011 р. закінчив Кіровоградський Національний технічний університет, здобув диплом магістра за спеціальністю «Фінанси».

У 2014 р. закінчив аспірантуру Кіровоградського Національного технічного університету.

У 2015 р.  успішно захистив дисертацію на тему «Організація розрахунків та фінансування діяльності закордонних підрозділів суб’єктів господарювання» ПВНЗ «Європейський університет».

Із 2016 р. директор ПП «Освіта-медіа»: Укртехпостачвидав.

Досвід науково-педагогічної діяльності 6 років.

Автор понад 10 наукових і науково-методичних праць.

Коло наукових інтересів: облік і аудит на сільськогосподарських підприємствах.


Малаховський Юрій Віталійович, кандидат економічних наук, доцент

У 1984 р. закінчив Київський інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка за спеціальністю планування народного господарства.

У 2004 році присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук.

У 2006 році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічних наук та менеджменту.

Коло наукових інтересів: теоретико-методологічні засади управління національною економікою.

 

 

 

 


Спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування»

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримують диплом встановленого державного зразка із кваліфікацією бакалавра з фінансів і кредиту.

Фінансист здійснює фінансовий та банківський контроль за обігом грошових коштів, забезпеченням фінансової стабільності підприємства. Аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства. Бере участь у розробці інвестиційних програм, визначенні напрямів витрачання коштів, забезпеченні поточного фінансування. Здійснює взаємодію з різними структурами фінансового ринку по всіляких аспектах фінансової, кредитної і податкової діяльності.

Місцем професійної діяльності фінансиста можуть бути державні органи; банки, біржі, фінансові компанії, інвестиційні фонди, економічні і фінансові служби підприємств і організацій.

Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрямки і цілі такі:

  1. Фінансово-кредитна (кредит – позика, надання грошей або товарів у борг, на умовах повернення): розробка і використання різних систем обліку і витрат для оцінки витрат і доходів; складання фінансових кошторисів, розробка кредитних операцій і контроль за ними; планування фінансів; надання рекомендацій з операцій по нерухомості (продаж, купівля, злиття фірм).
  2. Податково-бюджетна (податок – вид платежу, що стягується державою з підприємств, організацій і населення; бюджет – кошторис доходів і витрат): розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету.
  3. Інвестиційна (капіталовкладення, спрямовані на підтримку і розширення капіталу). Інвестиції реалізуються шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і придбання цінних паперів.
  4. Нормативно-методична: розробка і впровадження систем фінансової і статистичної звітності; складання фінансових звітів.
  5. Страхова (система економічних стосунків, при яких за рахунок внесків підприємств і населення створюються страхові фонди, призначені для відшкодування збитків від стихійного лиха, надання допомоги громадянам або їхнім сім’ям), робота зі страховими документами.
  6. Зовнішньо-економічна: економіка й організація виробництва (робота в умовах постійної змінної економічної кон’юнктури).

В обов’язки фінансиста входить:

  • надавати висновки з аналізу фінансових документів;
  • проводити операції з нерухомістю і цінними паперами;
  • складати фінансові кошториси і звіти;
  • займатися біржовими операціями, оподаткуванням;
  • ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.

До програми навчання пропонується цикл фундаментальних, насамперед, економічних дисциплін: основи економічної теорії, макро- і мікроекономіки, фінанси, облік і аудит, гроші та кредит, а також цикл професійно-орієнтованих дисциплін, таких як фінансовий менеджмент, маркетинг, фінансове планування, бюджетна та податкова системи, банківські операції, міжнародні фінанси. Ви отримаєте гарну підготовку в області комп’ютерних технологій, ділової іноземної мови, господарського і трудового права та ін.

Випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» підготовлені до роботи на таких посадах:

  • помічник керівника підприємства;
  • фінансовий менеджер;
  • економістів-фінансист в банківській установі;
  • консультант в апаратах органів державної влади;
  • технік із планування та обліку;
  • фінансовий аналітик;
  • бухгалтер;
  • фахівець із фінансово-економічної безпеки тощо.

 

Спеціальність «Менеджмент»

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини спеціальності «Менеджмент» отримують диплом встановленого державного зразка із кваліфікацією бакалавра з менеджменту і адміністрування.

Нині професія менеджера є найбільш популярною та поширеною в Україні. Менеджерами називають не тільки керівників фірм, а й начальників різноманітних підрозділів, торгових та рекламних агентів тощо. У зв’язку з цим перед юнаком чи дівчиною, що стоять на перепутті професійного вибору, виникає низка питань: «Хто ж такий менеджер?», «Менеджер – це посада чи професія?», «Керівник і менеджер – це одне і те ж, чи ні?».

Менеджер – це той, хто здійснює функції керування, тобто планує, організовує, мотивує та контролює діяльність працівників підприємства, оптимально використовує наявні ресурси для досягнення поставлених цілей із урахуванням змін зовнішнього та внутрішнього середовища. Менеджер у сучасному розумінні цього поняття – це фахівець, який має спеціальну економічну підготовку щодо управління підприємством в ринкових умовах господарювання.

Якщо ви мрієте опанувати кар’єру менеджера, приєднатись до інтелектуальної еліти і досягти успіху – не вагайтесь! Двері нашого інституту завжди для вас гостинно відкриті. Ми надамо вам можливість отримати високоякісні знання й уміння, притаманні сучасному менеджеру, забезпечимо всіма необхідними підручниками і навчально-методичними матеріалами, найсучаснішою комп’ютерної технікою та інформаційними технологіями. А якщо вам бракує часу чи коштів на переїзди до інституту – до ваших послуг щотижневі виїзди викладачів для надання консультацій за місцем проживання.

Ви зможете оволодіти знаннями й уміннями творчо оцінювати економічні процеси, основами ринкової економіки, економічною стратегією діяльності підприємств, уміннями приймати економічно обґрунтовані рішення, забезпечувати укладення та реалізацію контрактів, здійснювати управління трудовим колективом, здібністю до ділового активного спілкування, підприємництва та комерційної діяльності.

Після закінчення курсу навчання ви одержите державний диплом, який дасть вам змогу обіймати керівні посади в організаціях і на підприємствах різних форм власності.

До програми навчання менеджерів пропонується цикл економічних дисциплін: основи економічної теорії, економіка підприємства, економіка праці, міжнародна економіка, а також цикл професійно-орієнтованих дисциплін, таких як: операційний менеджмент, маркетинг, управління якістю, адміністративний менеджмент, управління персоналом, конфліктологія, маркетингова товарна політика. Ви отримаєте гарну підготовку в області комп’ютерних технологій, ділової іноземної мови тощо.

Якщо ви любите експериментувати, заглиблюватись у науку, маєте бажання продовжити своє навчання і здійснити наукову кар’єру, – ми надамо вам можливість займатись науково-дослідницькою діяльністю у студентському науковому товаристві, наукових гуртках, проблемних групах.

Випускники спеціальності «Менеджмент» підготовлені до роботи на посадах керівників низового рівня:

  • помічник керівника підприємства;
  • офіс-менеджер;
  • адміністратор;
  • інспектор з контролю якості продукції;
  • організатор виробництва;
  • начальник відділу маркетингу, реклами та збуту продукції;
  • торговий представник;
  • консультант в апаратах органів державної влади;
  • техніків із планування та обліку;
  • фахівців із фінансово-економічної безпеки тощо.