Звіт з виховної  роботи в Центральноукраїнському юридичному коледжі в 2019-2020 навчальному році

 Формування національної інтелігенції, сприяння збагаченню й оновленню інтелектуального генофонду нації, виховання її духовної еліти – це мета, що стоїть перед Центральноукраїнським юридичним коледжем на одному рівні з підготовкою висококваліфікованих фахівців. Досягнення мети виховання можливе лише за умови комплексного підходу і залучення до цієї роботи всього професорсько-викладацького складу ВНЗ, адміністрації, органів студентського самоврядування.

Система заходів з виховання студентів Центральноукраїнського юридичного коледжу базується на основних положеннях «Концепції національної системи виховання» з урахуванням органічного взаємозв’язку процесу навчання та виховання.

Вся діяльність у цьому напрямку відповідає вимогам демократизації та залучення студентів до активного і творчого становлення громадянина, фахівця ХХІ століття. У виховній роботі докладаються значні  зусилля при формуванні моральної, естетичної, духовної, інтелектуальної культури особистості.

В коледжі створено систему виховної роботи, що дає можливість охоплювати виховним впливом усіх студентів, здійснювати виховний процес як у навчальний, так і в позанавчальний час. Виховання забезпечується через діяльність усіх структурних підрозділів інституту – від студентської академічної групи до директора.

У 2019-2020 навчальному році було проведено  низку заходів,  в рамках яких передбачено різноманітні напрямки, форми і методи діяльності щодо виховання студентства.

Національно-патріотичне виховання

У час проведення години  куратора протягом навчального року відбулися зустрічі з учасниками АТО, був проведений вечір-реквієм до річниці пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, а також Шевченківський вечір. Студенти коледжу доєдналися до проведення віче-реквієму – вшанування пам’яті загиблих на Майдані. 17 травня 2020 року у формі онлайн-флешмобу пройшов День вишиванки.

Інтелектуально-духовне виховання

Упродовж навчального року всі інтелектуально-духовні заходи, які були заплановані — виконані.

Студенти залучалися до участі в науково-практичних і звітних конференціях інституту наукових проблемних гуртках, гуртках художньої самодіяльності, в інститутському хорі, спортивних секціях. Так, студенти взяли участь у роботі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, наукового пікніка, інтелектуальній грі «Брейн-ринг», квестах, доброчинному ярмарку, різноманітних майстер-класах.

 Художньо-естетичне виховання

 Упродовж навчального року всі художньо-естетичні заходи, які були заплановані — виконані.

Були організовані перегляди фільмів із подальшими обговореннями. Студенти протягом року активно відвідували вистави обласного музично-драматичного театру, а також виставки в музеях міста. Силами студентського активу були організовані вечори студентської поезії.

Трудове виховання

Упродовж навчального року всі трудові заходи, які були заплановані — виконані. Протягом навчального року були організовані толоки, прибирання аудиторного фонду.

Фізичне виховання та утвердження здорового способу життя

Упродовж навчального року всі заходи, які спрямовані на фізичне виховання та утвердження здорового способу життя — виконані. Були проведені бесіди щодо протидії наркоманії, пропаганди здорового способу життя серед студентства. Студенти беруть участь у різноманітних спортивних змаганнях.

Робота за професійним спрямуванням, індивідуальна робота зі студентами та їх батьками, позапланові заходи

Упродовж навчального року всі заходи, спрямовані на професійне спрямування, індивідуальну роботу зі студентами та їх батьками, позапланові заходи, які були заплановані — виконані. Були організовані зустрічі з роботодавцями, а також систематично інформувалися батьки про успішність та поведінку студентів.

Розкриємо зміст найбільш визначних заходів у виховному плані.

2 вересня відбулася посвята у студенти. До веселої студентської родини КІРоЛ долучилися першокурсники, які здобуватимуть професію юриста, фізичного терапевта, менеджера, фінансиста, журналіста, фахівця інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Студенти урочисто поклялися бути гідними громадянами рідної України, шанувати традиції та звичаї нашого народу, працювати над самоосвітою; бути старанними у навчанні, наполегливо формувати свої здібності, шанувати викладачів, пам’ятати та виконувати їхні настанови та завдання, берегти і примножувати кращі традиції рідного інституту; завжди бути зразком гідної поведінки, моральної чистоти, чесності, скромності, не шкодувати сил для утвердження вільної, незалежної України – держави європейського рівня.

Після урочистої посвяти в студенти першокурсники та студенти старших курсів прослухали першу лекцію в цьому навчальному році, присвячену питанням національного відродження та самоідентифікації українців.

Студентський та  викладацький колективи Кіровоградського інституту розвитку людини та Центральноукраїнського юридичного  коледжу взяли активну участь  у святкуванні Дня Міста. Інститут представив декілька чудових локацій у рамках Студентського кварталу на Дворцовій. Святкову атмосферу створювали декілька фотозон. Своєю реалістичністю вражала живі статуї, роль якої виконали студентки першого курсу Аліна Сергійчук та Валерія Товтоган.

     4 жовтня студенти Кіровоградського інституту розвитку людини і Центральноукраїнського юридичного коледжу вітали викладачів та наставників із Днем працівника освіти. Святковий концерт вже традиційно вели Ганна Охота і Даниіл Лісютін. Звучали проникливі пісні від Аліни Мутіни і Мілени Капустіної. Авторську поезію читала Аліна Сергійчук. Цьогорічний святковий концерт був насичений танцями: джайв від Дар’ї Тупчієнко і Артура Ломова, запальний танок у виконанні Юлії Юдіної, Карини Шеляшко, Максима Сухно та Сергія Гросула, ніжний вальс у виконанні викладачів та студентів, а також яскравий флешмоб від студентів першого курсу прикрасили концертну програму.

Напередодні Міжнародного дня студента викладачі подарували студентам святковий концерт “Шалені дев’яності та двохтисячні: як це було”.

Запальні номери, яскраві костюми у стилі дев’яностих, гумор і жарти, світові хіти і веселі танці від викладачів – все це створило незабутню атмосферу свята.

У листопаді 2019 року викладачі та студенти Центральноукраїнського юридичного коледжу долучилися до загальнодержавних та обласних заходів вшанування рідної мови.

Мовний «марафон» щороку стартує 9 листопада, у День української писемності та мови. Стартував місяць рідної мови з написання ХІХ Радіодиктанту національної єдності.

Цього року у написанні Радіодиктанту відзначилися студенти І курсу, які не тільки продемонстрували свої знання української мови, а й творчо підійшли до свята – Дня української мови та писемності. Студенти створили стінгазети, присвячені цій події, студентка спеціальності «Журналістика» Аліна Сергійчук підготувала статтю про історію рідної мови.

У листопаді та на початку грудня 2019 року також пройшов обласний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Переможцями Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у КІРоЛ стали:

  • 1 місце – Сергійчук Аліна (спеціальність «Журналістика);
  • 2 місце – Товстоган Валерія (спеціальність «Журналістика);
  •  

11 березня 2020 року в Кіровоградському інституті розвитку людини відбулась книжково-ілюстрована виставка «Ушанування Великого Кобзаря», організована з нагоди пам’яті Тараса Шевченка.

Під час виставки студенти обговорювали життєвий шлях поета, його життєву позицію, талант, декламували його поезії.

У виставці були використані довідкові та художні видання, «Кобзар» а також книга чудової письменниці Оксани Іваненко «Тарасові шляхи. На полицях стелажів було представлено біографію письменника та його вірші: «Садок вишневий коло хати», «У нашім раї на землі» та « Доля».

І.М. Ткаченко, директор коледжу, провела зустріч з офіцером відділу зв’язків управління патрульної поліції в Кіровоградській області Ольгою Василівною Варіченко. Студенти прослухали лекцію на тему : «Домашнє насилля». Студентам було проведено цікаве тестування та продемонстровано тематичні навчальні відео.

Куратори груп Центральноукраїнського юридичного коледжу виконують низку функцій:

Куратори навчальних груп несуть персональну відповідальність за стан навчально-виховної роботи в групах, за успішність, дисципліну, відвідування студентами занять, виконання ними розпорядку дня та правил внутрішнього розпорядку, участь студентів у громадському житті.

Дотримуючись педагогічної етики, куратори груп всебічно і глибоко вивчають запити, нахили, побутові умови життя студентів групи, ведуть цілеспрямовану роботу з удосконаленням підготовки , виховують свідоме ставлення до навчання, праці, обраної професії, бережливе ставлення до матеріальних цінностей, свідому дисципліну, повагу до законів України, формують демократичний світогляд, національну свідомість, громадську позицію, патріотизм, високі моральні якості,  організовують  проведення виховних, інформаційних годин, зборів, інших виховних заходів, сприяють організації роботи ради самоврядування в групі,  тримають зв’язок з батьками тощо.

Гарною традицією стало спільне дозвілля кураторів груп та студентів.

Студенти Кіровоградського інституту розвитку людини та Центральноукраїнського юридичного коледжу стали учасниками майстер-класу зі створення декоративних свічок. Результатом стали навдивовижу гарні свічки, новорічні та з квітковими мотивами.

Також студенти разом з викладачами  переглянули  виставу “Кайдашева сім’я” у інсценізації  Миколи Босака, що відбувалася в Кіровоградському академічному українському музично-драматичному театрі ім. М.Л. Кропивницького.

Випускники Кіровоградського інституту розвитку людини Давид Усубян і Олександр Пісчанський розпочали власний бізнес, відкрили кафе, а студенти 2-го курсу спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” Центральноукраїнського юридичного коледжу разом з куратором О.В. Остапенко відвідали це кафе та поспілкувалися про успіх, мрії, досягнення успіху.

Майбутні журналісти разом з куратором О.В. Кравченко, к.ф.н. змагалися у влучності та рахували бали за збиті кеглі.

Студенти інституту систематично відвідують обласний художній музей, меморіальний музей  ім. Кропивницького, обласний краєзнавчий музей, картинну галерею ім. Осмьоркіна, філармонію.

До спортивної роботи залучено понад 60 % студентів.

З метою популяризації в Україні Олімпійського руху, фізичної культури, спорту і пропаганди здорового способу життя  починаючи з   жовтня, було проведено ряд змагань  серед студентів різних груп та спеціальностей.

Проведення спортивних заходів в навчальному закладі та за його межами в черговий раз підтверджує високий фізичний рівень наших студентів.

  Культурно-масова робота охоплює всіх студентів денної форми навчання:

– участь у загальноінститутських заходах ( посвята у студенти, проведення свята до Дня працівника освіти,  Міжнародний День студента, День закоханих, День рідної мови, день Захисника Вітчизни, свято 8 березня, Шевченківські дні,  Всесвітній день поезії, день Чорнобильської трагедії, День матері, День Перемоги);

– участь у заходах міського та обласного рівня ;

– участь у загальноуніверситетських  заходах.

Статистична довідка:

У 2019-2020 начальному році Центральноукраїнським юридичним коледжем було проведено

– _20_ заходів організаційного характеру, _49_ заходів відповідно до напрямків виховної роботи, з них:

– національно-патріотичне виховання – _15_;

– інтелектуально-духовне виховання – _8_;

– морально-етичне виховання – __5__;

– екологічне виховання – __4__;

– художньо-естетичне виховання – __10__;

– трудове виховання – __3__; – формування здорового способу життя – __4__.

Таким чином,  можна зазначити,  що виховна робота в Центральноукраїнському юридичному коледжі спрямована на всесторонній розвиток особистості та здійснюється на високому рівні.

 

Обсуждение закрыто.